KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14419033
nr 1441 9033
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 56, skogsfåglar. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 70x80 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 10 januari 2022
kl 18:27:12
7/1 11:19:39
100 kr
9/1 11:57:37